Su Sogutmali Chiller Servisi

Ayt-Teknik-Soğutma

Müşterilerimizden gelen istekler doğrultusunda Chiller Soğutma servisi hizmet lerimizi; periyodik bakım hizmetleri ve arıza talepleri olarak iki gruba ayırabiliriz .Periyodik bakım hizmetleri cihazlarda muhtemel meydana gelebilecek arızaların önceden tespit edilmesi, hiç beklenmedik zamanlarda oluşabilecek arıza ve hasarların önüne geçilerek doğabilecek masrafların minimuma indirilmesi amaçlanmaktadır. En uygun fiyat politikası anlayışı ile hizmet veren Ayt Chiller servis ekibimiz tüm tecrübesi ve dinamizmi ile hizmetlerini ve müşterilerinin memnuniyetini arttırmak için çalışmaktadır. Su Soğutmalı Chiller Servisi

    

Chiller Nedir?

    

Genellikle ingilizce karşılığı olan Chiller olarak adlandırılan soğutma cihazıdır. Kelime anlamı olarak Chiller su soğutucu demektir. Temel olarak kompresör, evaporatör, genleşme valfi ve kondanserden oluşur. Termodinamiksel çalışma prensibi olarak ters rankine çevriminden faydalanır.

    

Endüstriyel tesislerde soğutma ihtiyacını karşılayan su soğutmalı chiller, özellikle geniş üretim merkezlerinin ve işletmelerin kullandığı chiller sistemleridir. Çalışma prensibi olarak hava soğutmalı chiller modellerinden çok farkları yoktur. Nehir ya da göl kaynakları ile kullanılan su soğutmalı chiller sistemlerinde kondanserin iç hacminin bir kısmında soğutma kulesinden dönen su dolaşır, diğer kısmında ise kızgın buhar halindeki soğutucu akışkan bulunur. Böylece soğutma sağlanmış olur.

    

Hastanelerden gıda sanayisine kadar soğutma ihtiyaçlarını karşılayan su soğutmalı chiller modelleri, ekonomik ve tasarruflu yapısıyla tercih edilmektedir.