Head Pump Chiller Servisi

Ayt-Teknik-Soğutma

Müşterilerimizden gelen istekler doğrultusunda Chiller Soğutma servisi hizmet lerimizi; periyodik bakım hizmetleri ve arıza talepleri olarak iki gruba ayırabiliriz .Periyodik bakım hizmetleri cihazlarda muhtemel meydana gelebilecek arızaların önceden tespit edilmesi, hiç beklenmedik zamanlarda oluşabilecek arıza ve hasarların önüne geçilerek doğabilecek masrafların minimuma indirilmesi amaçlanmaktadır. En uygun fiyat politikası anlayışı ile hizmet veren Ayt Chiller servis ekibimiz tüm tecrübesi ve dinamizmi ile hizmetlerini ve müşterilerinin memnuniyetini arttırmak için çalışmaktadır. Head Pump Chiller Servisi

    

Chiller Nedir?

    

Genellikle ingilizce karşılığı olan Chiller olarak adlandırılan soğutma cihazıdır. Kelime anlamı olarak Chiller su soğutucu demektir. Temel olarak kompresör, evaporatör, genleşme valfi ve kondanserden oluşur. Termodinamiksel çalışma prensibi olarak ters rankine çevriminden faydalanır.

    

Heat pump chiller, ev tipi ısı pompalarının daha büyük kapasiteli olanlarıdır. Yazın soğutma kışın ise ısıtma işlevi gören heat pump chiller modelleri, 4 yollu bir vana yardımıyla kompresörden gelen sıcak gazı soğutma isteniyorsa kondansere, ısıtma isteniyorsa evoparatöre gönderir. Böylece istenen sıcaklık değeri sağlanır.

    

Güçlü kapasiteleri ve mükemmel enerji tasarrufları ile endüstriyel mekanlarda kullanılan heat pump chiller, gelişmiş kapasitesi sayesinde avantajlı soğutma ve ısıtma sağlamaktadır.