Silivri Chiller Servisi

Ayt-Teknik-Soğutma

Müşterilerimizden gelen istekler doğrultusunda Chiller Soğutma servisi hizmet lerimizi; periyodik bakım hizmetleri ve arıza talepleri olarak iki gruba ayırabiliriz .Periyodik bakım hizmetleri cihazlarda muhtemel meydana gelebilecek arızaların önceden tespit edilmesi, hiç beklenmedik zamanlarda oluşabilecek arıza ve hasarların önüne geçilerek doğabilecek masrafların minimuma indirilmesi amaçlanmaktadır. En uygun fiyat politikası anlayışı ile hizmet veren Ayt Chiller servis ekibimiz tüm tecrübesi ve dinamizmi ile hizmetlerini ve müşterilerinin memnuniyetini arttırmak için çalışmaktadır.Silivri Chiller Servisi

    

Chiller Nedir?

    

Genellikle ingilizce karşılığı olan Chiller olarak adlandırılan soğutma cihazıdır. Kelime anlamı olarak Chiller su soğutucu demektir. Temel olarak kompresör, evaporatör, genleşme valfi ve kondanserden oluşur. Termodinamiksel çalışma prensibi olarak ters rankine çevriminden faydalanır.

    

Chiller Türleri Nelerdir?

    

Temel olarak yoğuşma tiplerine göre hava soğutmalı ve su soğutmalı chiller olarak ikiye ayrılmaktadır.

    

Chiller Kullanım Alanları

    

Chiller su soğutma grupları, soğutma suyunun ihtiyaç olduğu hemen hemen tüm proseslerde kullanılmaktadır. Bunların başında HVAC (İklimlendirme Sistemleri) olmak üzere, plastik, metal, hazır beton tesisleri, gıda sanayi, soğuk hava depoları, MR cihazları, lazer makineleri, kaynak hatları vb. yer almaktadır.